Roční hodnocení ŠPP 2022/2023

Zpráva ŠMP 2022/2023

Zrealizované programy:

Září

• 3.třída – práce s třídním kolektivem, intervence po vyhrocení špatných vztahů ve třídě 27.9.,30.9.,4.10.(realizace ŠMP)
  • 3.třída – 1hod. prevence proti agresivnímu chování vůči sobě, téma smrt, sebepoškozování (realizace ŠMP)
  • 8.třída – 1hod. prevence proti možné šikaně, téma Jsem osobnost (realizace ŠMP)

• 2-9.třída – klima třídy na PC (realizace třídní učitelé)

Listopad

• 5.,6.,7.,8.,9.tř. – 2hodinový program-Prevence domácího násilí (1.11, 3.11.realizace organizace Magdala)

• 1.stupeň, 8.tř. – Krabice od bot (realizace, ŠMP, třídní učitelé 1.stupně)

Leden

• 7.třída – intervence (realizace ŠMP, osamocenost x samota, nový žák v kolektivu)

Únor

• 2.třída – zdravý životní styl (realizace ŠMP, využití videa Bovys)
  • 2.třída – jak předcházet depresím v tomto věku (realizace ŠMP)

Březen

• 2.třída – program Nevidomí mezi námi (2hod., realizace p. Mikšíková s vodícím psem)
  • 2.třída – kamarádství (realizace školní psycholožka)
  • 3.třída – práce s třídním kolektivem-péče o vztahy ve třídě/vesnice (2hod., realizace Křížová M. + ŠMP)

Duben

• 2.třída – OSR na téma obavy/strach-O myšce, která se nebála, týdenní prevence proti agresivnímu chování vůči sobě, včasné komunikaci (realizace ŠMP)

Květen

• 8+9.třída – whistleblowering x wellbeing, OSR, prevence agresivnímu chování Nenech to být (2hod.program, (realizace ŠMP)
  • 2.třída – OSR na téma Jsi úžasný, prevence agrese vůči sobě ((realizace ŠMP)
  • 2-9.třída – klima třídy (realizace třídní učitelé na PC)
  • Pedagogický sbor – syndrom vyhoření (realizace školní psycholožka)

Červen

• Pedagogický sbor, asistentky – Jak pracovat s problémovým žákem (předcházení šikany, realizace šk.psycholožka)
  • 8.třída – genderové vztahy v kolektivu (1hod.program, realizace ŠMP + tř.uč. O. Sůsa)
  • 1-9.třída – dotazníkové šetření jako prevence šikany ve vztahu žák, třída x učitel (realizace šk.psycholožka)
  • 6-9.třída – dotazníkové šetření na téma klima v daném předmětu (předcházení šikany, realizace šk.psycholožka)

Kauzy, pohovory:

• Sebepoškozování
  • Sexting
  • Šikana
  • Rovnocenné vztahy = podpora sebevědomí, pocit odmítnutí
  • Nenávist, rivalita, vztahy
  • Mobily x WathsApp x kyberšikana
  • Narušené vztahy v kolektivu
  • Žárlivost, osamocení, nenávist, pomluvy

Ostatní:

• Vyvěšení aktuálních kontaktů – nástěnka (září)
  • Vypracování ŠPP (září)
  • Zpracování materiálů k vytisknutí na téma sebepoškozování pro rodiče (září)
  • Rozpracování ŠPP ZŠ Chlum pro SEPA na rok 2022/2023 –vize preventivních programů na ZŠ Chlum (září)
  • Vypracování strategie jak předcházet školní neúspěšnosti na ZŠ Chlum (září)
  • Pohovor s inspekcí (září)
  • Vyplnění dotazníku pro ČŠI (září)
  • Náplň třídnických hodin, vedení TH (konzultace a párová výuka ŠMP s třídním uč. 8.tř., leden)
  • Přeposlání materiálů – Zdravá strava, Ochutnávkový koš (učitelům 1.stupně, leden+únor)
  • Rozeslání kontaktů na webinář o TH s možností stáhnutí metodiky TH (všem třídním učitelům, únor)
  • Nástěnka sborovny – sebepoškozování, postupy řešení (březen)
  • Podání informací o klimatu v 2.třídě nové p. psycholožce
  • Schránka důvěry – vybírána 1x /měsíc (anonymní vzkazy, nepořádek). Neplní svoji roli. Žáci volí raději osobní sdělení třídním učitelům, rodičům.
  • Zapracování všech preventivních aktivit a uzavření výkazu za ZŠ Chlum pro Sepa

Školení:

• 16 hod. kurz Kočičí zahrada (září, prosinec)