Červen 2024 ve škole

• Ukázka práce s dravými ptáky a sovami se líbila všem žákům.
  • Divadelní představení v Minoru zase třeťákům.
  • Výlet na Konopiště byl pro čtvrťáky zajímavý, bavila je i jízda vlakem.
  • Skvělý pocit měli tři vybraní žáci na soutěži Čtyřlístek, ale chybné zadání jim náladu zkazilo.
  • Nádherný festival ve Vrchotových Janovicích navštívili žáci druhého stupně. Týkal se literatury a byl skutečně nádherný.
  • Připravili jsme tradiční Pohádkový les v parku. Pro soutěžní kartičky si přišlo 227 dětí. Bylo to krásně strávené odpoledne při netradičních soutěžních disciplínách.
  • Zážitky ze školní chaty na Sejcích si přivezli všichni žáci.
  • Muzejní noc navštívili třeťáci.
  • Pěkně jsme si zařádili i na závodech dračích lodí. Mladší posádka vybojovala druhé místo.
  • V divadlo v Příbrami byli šesťáci a sedmáci.
  • Do Prahy se podívali druháci a svou odvahu tu při únikovce prokázali i osmáci.
  • Hodně ročníků se v krásných letních dnech vyjelo koupat na Cholín.
  • Druháci spolupracovali s chomutovskou školou.
  • V Počepicích u výroby perníčků zakončili svůj celoroční projekt pejskové a kočičky ze třetího ročníku.
  • Na kolech se projeli páťáci a třeťáci.
  • Poslední týden se všichni vydali na pěší výlety po okolí.
  • Páťáci se loučili s prvním stupněm přespáním ve školní družině.
  • Krásný sportovní den s velmi rozmanitými soutěžemi pro své mladší spolužáky připravili deváťáci.
  • Všichni jsme si sportovní dopoledne opravdu užili.
  • A pak se rozdávalo vysvědčení a hodnotila se celoroční snaha a aktivita jednotlivých žáků. Snad bylo hodnocení objektivní a motivační do dalšího školního roku.
  • Hezké léto přejeme vám všem!

Květen 2024

• Vystoupení České filharmonie Praha s muzikálovými melodiemi navštívili žáci 2. stupně.
  • Druháci přespali ve škole a prošli si stezku odvahy ve ztemněné budově.
  • Na představení Malá mořská víla do Minoru vyjeli páťáci.
  • Zajímavá vystoupení složená z písniček, tanečků, básniček a scének si připravili žáci prvního stupně pro své maminky ke Dni matek.
  • Naši recitátoři se zúčastnili i poetického večera v sedlčanské knihovně.
  • Svou sílu, obratnost a pohotovost si vyzkoušeli sedmáci na lezecké stěně v rámci školního výletu.
  • Někteří osmáci spolu s deváťáky běhali a stříleli v soutěži Zasáhni na SOU Sedlčany.
  • Čtvrtý ročník prokázal svou odvahu v TEP faktoru.
  • Znalosti z fyziky, přírodopisu a zeměpisu při soutěži Trojlístek museli prokázat Alma, Vít a Vojtěch.
  • Podpořili jsme i každoroční sbírku pro onkologické pacienty v rámci Kytičkového dne.
  • Hodně pěveckého talentu ukázali vybraní žáci v soutěži Dublovický slavík.
  • Žáci devátého ročníku připravili tábořiště na Sejcích a v postavených stanech hned přespali.
  • Zabývali jsme se klimatem v jednotlivých ročnících.
  • Vyfotili jsme se na ročníkové fotografie.
  • Třeťáci se utkali s dalšími školami v T-ballu.
  • Zúčastnili jsme se i atletické všestrannosti – chválíme Kristinu a Honzíka.
  • Výlet do Prahy společně podnikli prvňáci a deváťáci.
  • Knihovnu na Chlumu i Jarní ťukání v Sedlčanech společně prožili třeťáci.
  • Na školní chatě na Sejcích přespali šesťáci.
  • Knihovna Sedlčany připravila program pro naše prvňáky.
  • Únikovou hru v Praze si užili páťáci.
  • Výborné pocity měli třeťáci v jump aréně v Praze.
  • Vynikající zážitky měli osmáci a deváťáci z Vědeckého jarmarku v Praze.

POZOR!

Besídka ke Dni matek se koná 9.5. od 15.30 hodin.

Srdečně zveme!

Duben 2024

• Začali jsme zápisem do budoucího prvního ročníku, který letos probíhal formou pohádky O Červené Karkulce.
  • Plaveckého výcviku na Smilovicích se zúčastnili žáci druhého a třetího ročníku.
  • Divadelní představení Mia a velryba v pražském Minoru navštívili páťáci i čtvrťáci.
  • Den naruby – den, kdy učí spolužáci – se všem velmi líbil. Žáci si zkusili roli učitele a v jejich nové roli se jim dařilo.
  • Probíhala intenzivní příprava deváťáků k přijímacím zkouškám.
  • Turnaje ve vybíjené v Sedlčanech se zúčastnili třeťáci.
  • Na recitační soutěži Sedlčanská růže přednášelo pět vybraných žáků, uspěli čtyři. Gratulujeme!
  • Všichni jsme se zapojili do Projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko, ukliďme Nalžovice. Nejen, že jsme sebrali velké množství odpadků po celé rozloze obce, ale našli jsme i spoustu kuriozit – starý nočník, maso ve vlastní šťávě, filtry do bazénu, ….
  • Proběhly třídní schůzky a TRIA.
  • Místní nalžovickou knihovnu prozkoumal první ročník.
  • Program Digi nástrahy jsme připravili pro žáky od čtvrtého do devátého ročníku.
  • V knihovně v Sedlčanech byli třeťáci.
  • Druhý stupeň vyrazil do KDJS na program Náš Tom.

Navštivte náš Facebook

Pro co nejrychlejší sdílení informací a komunikaci s rodiči i dětmi jsme založili školní Facebook